Mały Kinematograf

W ramach projektu „Mały Kinematograf” zaplanowane zostały wydarzenia skierowane do dzieci (4 – 6 lat) oraz do rodziców i opiekunów. Chcemy stworzyć przestrzeń, gdzie łączą się różne dziedziny kultury i sztuki.

W każde niedzielne południe będziemy czytać, oglądać, zwiedzać, malować, wycinać, konstruować. Kreować przestrzeń, myśleć, opowiadać i z uwagą słuchać, co dzieci mają do powiedzenia. W ramach niedzielnych zajęć odbywać się będą: •projekcje filmowe;

•prezentacje wystaw „Pałac pełen bajek” i „Latająca maszyna”;

•cykliczne spotkania z wybranymi książkami i ich autorami – „Czytanki przed ekranem”;

•zajęcia plastyczne i działania twórcze;

•warsztaty dla dorosłych;

•kiermasz książek.

 

 

Projekcje filmowe przypomną nam o wspaniałej przeszłości polskiej animacji. Zaprezentujemy filmy zrealizowane w Studiu Miniatur Filmowych w Warszawie, Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsko-Białej oraz Studiu Se-Ma-For Produkcja Filmowa. Mali widzowie obejrzą na dużym ekranie ulubionych bohaterów filmowych, znanych z serii, m. in.: „Pomysłowy Dobromir”, „Wędrówki Pyzy”, „Proszę słonia”, „Przygody Koziołka Matołka”, „Reksio”, „Bolek i Lolek”, a także najnowszą, wielokrotnie nagradzaną animację lalkową: „Piotruś i wilk”. Projekcje łączone są ze zwiedzaniem dwóch ekspozycji: „Pałac pełen bajek. 60 lat polskiej animacji ze zbiorów Muzeum Kinematografii w Łodzi” oraz „Latająca maszyna”. Wydarzeniem specjalnym będzie spotkanie z twórcami animacji w filmie „Latająca maszyna”. „Czytanki przed ekranem” – celem tej części projektu jest prezentacja wartościowych książek. Zachęcamy dzieci do podróży w głąb siebie i wyobraźni, do spojrzenia na świat oczami artysty.

Chcemy zachęcić dorosłych do spojrzenia na książkę dla dziecka jako pierwsze dzieło sztuki, które trafia do rąk najmłodszych. Zapraszamy na spotkania z niezwykłymi artystkami, tworzącymi piękne książki dla dzieci. Na spotkania literackie i warsztaty dla najmłodszych zaprasza Anna Mrozińska, autorka bloga o pięknych i pomysłowych książkach (nie tylko) dla dzieci: Poza Rozkładem (www.pozarozkladem.blogspot.com). Podczas spotkań będzie można kupić filmy animowane oraz książki dla dzieci (księgarnia www.pozarozkladem.pl).

Cykl „Mały Kinematograf” jest zorganizowany we współpracy z Muzeum Kinematografii w Łodzi przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Łodzi, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Filmoteki Narodowej – Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych

Updated: 22 sierpnia 2013 — 13:22
Stowarzyszenie Filmowe KinoArt © 2016 Frontier Theme