Z pewnym opóźnieniem podajemy wiadomość o spotkaniu promocyjnym wydanej w tym roku przez Stowarzyszenie Filmowe Kinoart książki „Kieślowski po latach. W zwierciadle opinii i wspomnień”, które odbyło się 6 października 2016 roku w sali kinowej Muzeum Kinematografii w Łodzi.
Werki. Wajda. Renata Pajchel





















Plakaty Jakuba Erola












Wernisaż wystawy plakatów Jakuba Erola









Plakaty Andrzeja Pągowskiego










Dekalog Krzysztofa Kieślowskiego






























Wirtualne wystawy Muzeum Kinematografii
Zabytkowe wnętrza pałacu Karola Scheiblera - wirtualna wycieczka (pałac K. Scheiblera jest od 1986 roku siedzibą Muzeum Kinematografii w Łodzi). (więcej...)
Jerzy Kawalerowicz. Malarz X Muzy - Wirtualna wycieczka po wystawie przygotowanej przez Muzeum Kinematografii w Łodzi z okazji 90. rocznicy urodzin i 5. rocznicy śmierci Reżysera, jednego z najwybitniejszych polskich twórców filmowych, autora znanych ekranizacji "Faraona", "Austerii", "Matki Joanny od Aniołów" i "Quo vadis", laureata wielu prestiżowych nagród filmowych m.in. w Cannes, Wenecji i Berlinie, współzałożyciela Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz wieloletniego szefa „KADR-u”. (więcej...)
Twarze Agnieszki Holland. Polska. Europa. Świat - Wirtualna wycieczka po wystawie przygotowanej przez Muzeum Kinematografii w Łodzi i poświęconej Agnieszce Holland – jednej z najwybitniejszych postaci kina, słynnej reżyserce filmowej i teatralnej, autorce wielu interesujących scenariuszy do własnych filmów oraz do obrazów m.in. Krzysztofa Zanussiego, Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Kieślowskiego. Agnieszka Holland dała się też zapamiętać jako aktorka grając w kilku filmach, w tym rolę więźniarki Witkowskiej w "Przesłuchaniu" (1982) Ryszarda Bugajskiego. (więcej...).
Zbiór plakatów prezentowanych na wystawie "Filmy Andrzeja Wajdy w światowym plakacie filmowym" (wybór).- galeria zrealizowana w 2014 roku nie uwzględnia plakatów do ostatnich dzieł Mistrza i najnowszych nabytków Muzeum.
Wystawa „Roman Polański. Aktor. Reżyser” przygotowana przez Muzeum Kinematografii w Łodzi stanowi prezentację dorobku jednego z najwybitniejszych i najbardziej znanych polskich twórców filmowych, który sławę i popularność w kinie światowym zawdzięcza takim filmom jak: „Nóż w wodzie”, „Matnia”, „Wstręt”, „Dziecko Rosemary”, „Chinatown”, „Tess” czy „Pianista”.